قالب وبلاگ


استرالیا
از استرالیا چه خبر؟ 

 

براي شروع پروسه مهاجرت تخصصی، خود يا همسرشخص بايد شرايط لازم را داشته باشد تا به عنوان متقاضی اصلی بتواند وارد اين پروسه شود و اگر شرايط هيچکدام مناسب نباشد نمی توانند وارد اين پروسه شده و آن را ادامه دهند. شخص واجد شرايط به عنوان متقاضی اصلی محسوب می شود و همسر و فرزندان او به عنوان همراه در پرونده مهاجرتی اش قرار می گيرند.

ارزيابی صلاحيت شغلی شما براساس معيار های از پيش تعيين شده در مراکز ارزيابی در استراليا و اداره مهاجرت استراليا (DIAC)  باید صورت گیرد.

در حال حاضر حدود 33 مرکز ارزيابی مهارت شغلی در استراليا وجود دارد. معيار های ارزيابی اين مراکز بسيار گسترده و قابل تغيير است. اداره مهاجرت استراليا هم در فواصل معين آيين نامه های مهاجرتی را تغيير ميدهد. گاهی اوقات اين تغييرات را از پيش اعلام ميکنند و گاهی هم بدون هيچ آگاهی قبلی اجرا می شوند.

این پروسه سه مرحله دارد:

ارزشيابی مدارک تحصيلی و شغلی مرحلۀ اول اين پروسه را تشکيل می دهد. که توسط مراکز ارزیابی در استرالیا انجام میشود. مدت زمان آن بسته به شرایط مرکز ارزیابی مربوطه و شرایط اختصاصی شما متغییر است. (ولی به طور متوسط از ۴ تا ۱۲ هفته )

در صورت تاييد شدن از طرف مرکز مربوطه (مثبت بودن نتیجه مرحله اول)، متقاضی می تواند وارد فاز دوم اين پروسه شود.

فاز دوم مربوط به اداره مهاجرت است. در اين مرحله بسته به شرايط شخص متقاضی، ويزای مناسب را انتخاب کرده و پروسه را ادامه می دهد. مدت زمان اين قسمت به شرايط روز بستگی دارد.

 فاز پايانی،  قسمت مديکال يا معاينات پزشکی و چک امنیتی را تشکيل می دهد.

متوسط زمان کل پروسه را دو سال در نظر بگیرید.

 بعد از دريافت ويزای درخواست شده، بر اساس شرايط ويزای دريافت شده، شخص اجازه ورود و استفاده از مزايای آن ویزا را  خواهد داشت.

برخی افرادی که مدرک IELTS را ندارند، برای دریافت آن هم باید زمانی را به پروسه اضافه کنند ...


 

 


موضوعات مرتبط: استرالیا
برچسب‌ها: مراحل پروسه مهاجرت استرالیا, اقامت استرالیا, مهاجرت به استرالیا, مرحله اسسمنت
[ ۸۶/۱۱/۱۷ ] [ 11:40 ] [ مسافر کوچولو ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات سایت

آی پی رایانه شما :